Z życia związkuKaterla i Kurowski najlepsi w 2020 roku

2021/02/11by Mateusz Gotz

Polski Związek Hokeja na Trawie ogłosił wyniki plebiscytu na najlepszych hokeistów 2020 roku. Ze zwycięstwa mogą cieszyć się Amelia Katerla oraz Jacek Kurowski.

Konkurs PZHT na zawodniczkę i zawodnika roku trwał kilka tygodni. W pierwszym etapie prosiliśmy wszystkie kluby w Polsce o nadsyłanie swoich kandydatów. Z tej możliwości skorzystała zdecydowana większość klubów zrzeszonych w PZHT. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 28 hokeistów i 14 hokeistek. Spośród wszystkich kandydatur selekcjonerzy reprezentacji Polski wybrali trzy zawodniczki i trzech zawodników.

Do finałowej trójki wśród kobiet trafiły Amelia Katerla, Marlena Rybacha oraz Monika Polewczak. Ostatecznie komisja wybrała tę pierwszą zawodniczkę. Katerla w minonym roku zdobyła halowe mistrzostwo Austrii z SV Arminen Wiedeń, a na boiskach otwartych grała w holenderskim MOP Vught. Z kolei z reprezentacją Polski zajęła 4. miejsce na Halowych Mistrzostwach Europy gr. B w Zelinie. Również w 2020 roku została wybrana do jedenastki PZHT 20-lecia XXI wieku.

– To dla mnie bardzo pozytywny zastrzyk energii. Bardzo mnie ucieszyła ta wiadomość. Tym bardziej, że w ostatniej fazie plebiscytu rywalizowałam z Marleną Rybachą i Moniką Polewczak, które są świetnymi zawodniczkami – powiedziała Amelia Katerla po otrzymaniu wyróżnienia.

Z kolei wśród mężczyzn do finałowej rywalizacji awansowali Jacek Kurowski, Maksymilian Koperski oraz Patryk Pawlak. Zwyciężył Kurowski, który w minionych miesiącach zdobył z SV Arminen Wiedeń 2. miejsce podczas Klubowego Halowego Pucharu Europy w Poznaniu. Na boiskach otwartych przeniósł się do WKS Grunwald Poznań, gdzie w nowym sezonie był czołowym zawodnikiem „Wojskowych”. W 2020 roku z reprezentacją Polski zajął 7. miejsce na Halowych Mistrzostwach Europy w Berlinie.

– Szczerze mówiąc to nie był dla mnie najlepszy rok w mojej karierze, bo mam po prostu nadzieję, że taki jest jeszcze przede mną. W tym roku mamy Mistrzostwa Europy w moim rodzinnym Gnieźnie. To dla mnie najważniejszy moment w najbliższych miesiącach – powiedział Kurowski.

Polski Związek Hokeja na Trawie już po raz trzeci wybrał najlepszych hokeistów w kraju. Wyróżnienia za 2018 rok otrzymali Marlena Rybacha oraz Krystian Makowski, a za kolejny Monika Polewczak oraz Mateusz Hulbój. Dotychczas nagrody były przyznawane przez prezesa PZHT Jacka Sobolewskiego podczas Gali Hokeja na Trawie. Tym razem – ze względu na stan epidemiczny – musieliśmy zmienić nasze zasady i przyznać laury za pośrednictwem Telewizji Polskiej.

źródło: komunikat PZHT

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone