Rozgrywki młodzieżoweJuniorzy z Gąsawy halowymi mistrzami Polski 2021

Wygraną LKS-u Gąsawa 2:1 nad Swarkiem Swarzędz w finale zakończyły się halowe mistrzostwa Polski juniorów. Brązowy medal trafił do laskarzy Startu Gniezno.

W pierwszej fazie rozgrywek grupę A wygrał gnieźnieński Start z dwunastoma punktami, zaliczając dwa remis z AZS Politechniką i jeden z Wartą. Spośród poznańskich drużyn lepsi okazali się Akademicy, zgarniając w fazie grupowej osiem oczek, przy czterech punktach Zielonych. W grupie B zwyciężył Swarek, tracąc punkty jedynie przy remisach z Siemianowiczanką. To jednak nie zespół ze Śląska, a LKS Gąsawa awansował do fazy play-off, wyprzedzając HKS o jeden punkt. Outsiderem zmagań okazał się Pomorzanin Toruń, który zakończył tegoroczne mistrzostwa bez punktu.

Siłę grupy B LKS pokazał w półfinale, pokonując Start 5:2. Z kolei Swarek po zaciętym starciu z Politechniką pokonał AZS 3:2 w karnych zagrywkach. W finałowym spotkaniu zespół z Gąsawy wziął jednak rewanż na gospodarzach, wygrywając 2:1 i zdobywając złote medale juniorskich mistrzostw Polski w hali. Podium po wygranej 8:0 z AZS Politechniką uzupełnił Start Gniezno.

Już za tydzień zespół ze Swarzędza będzie miał okazję do rewanżu – finał żeńskich rozgrywek o halowe mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej również rozegra się w hali poznańskiego AWF-u pomiędzy Swarkiem i LKS-em Gąsawa.

 

fot. Wojciech Nowakowski/Prohokej.pl

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone