Rozgrywki seniorek i seniorówWywiadyJerzy Wiśniewski: zawsze przyjemnie wracać do Gąsawy po zwycięstwach

2020/06/29by Mateusz Gotz

Jerzy Wiśniewski, reprezentujący barwy LKS Gąsawa, w półfinale Pucharu Polski zdołał dwukrotnie pokonać bramkarza Grunwaldu Poznań, walnie przyczyniając się do sprawienia niespodzianki przez zespół z Pałuk, który pokonał Grunwald 3:1, o czym pialiśmy tutaj. Hokeista z Gąsawy udzielił nam wywiadu.

MG: Przystępując do rozgrywek Pucharu Polski chyba nie spodziewaliście się, że dojdziecie do finału? Co było kluczem do sukcesu?

JW: Oczywiście nie spodziewaliśmy się dojścia do finału, ale w głębi duszy chcieliśmy bardzo to osiągnąć. Pracowaliśmy ciężko w przygotowaniach przedsezonowych, każdy dawał z siebie wszystko. Wydaje mi się że kluczem do sukcesu w tym meczu, ale również w poprzednich spotkaniach Pucharu Polski była nasza młodość, ciężka praca całej drużyny, każdy walczył za każdego na boisku. Nikt nie odpuszczał, byliśmy dobrze przygotowani technicznie, motorycznie i taktycznie.

– Czym zaskoczyliście Grunwald Poznań w meczu półfinałowym?

– Oczywiście Grunwald Poznań to znakomity zespół, posiadają wielu reprezentantów Polski, są zgrani ,ale udało nam się ich pokonać, zaskoczyliśmy ich tym że nie przestraszyliśmy się Mistrzów Polski, od początku meczu pokazaliśmy im że to my będziemy dyktować tempo tego meczu, jesteśmy młodym, ambitnym zespołem i daliśmy radę.

– Czy mamy do czynienia z historycznym momentem, w którym dystans hokejowej Polski do dwóch najlepszych drużyn ostatnich lat został zmniejszony?

– Wydaje mi się że powoli  nadchodzi czas, gdzie w ligowych i pucharowych zmaganiach każda drużyna z Polski będzie w stanie dorównać każdemu. Liga i puchar będą przez to ciekawsze.

– Przyjemnie było wracać do Gąsawy po dwóch bramkach zdobytych przeciwko hokejowemu potentatowi?

– Zawsze jest przyjemnie wracać do Gąsawy po zwycięstwach, lecz ten niedzielny mecz półfinałowy będę wspominał szczególnie! Udało mi się strzelić dwie bramki i wygrałem pierwszy raz w karierze mecz przeciwko Grunwaldowi. Warto jednak dodać, że osiągnęliśmy to dzięki współpracy całej drużyny.

– Jakie przewidywania na finał?

– Czeka nas ciężki weekend, mecz z AWF-em. Jest to bardzo dobry zespół, ale myślę że jeśli zagramy ten mecz tak samo jak fazę grupową i półfinał to wygramy.

– Jak oceniasz tegoroczne rozgrywki Pucharu Polski?

– Jest to mój pierwszy Puchar Polski w życiu i jestem mega zadowolony z organizacji tego wydarzenia i z możliwości występu w tym przedsięwzięciu, poziom sportowy jest wysoki i podejście organizatorów i pracowników obiektu AWF jest profesjonalne.

fot: materiały zawodnika

 

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone