Hokej na ŚwiecieJapończycy czekają na Igrzyska

2020/06/24by Mateusz Gotz

 

Gospodarze przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio, nie mogą doczekać się występu na turnieju hokeja na trawie. Wrócą do występów w najważniejszym turnieju hokejowym po 52 latach.

Ostatni występ podczas Igrzysk Olimpijskich, Azjaci odnotowali w 1968 roku. Na wielki powrót będą musieli poczekać jeszcze 12 miesięcy, ponieważ pandemia koronawirusa spowodowała konieczność przełożenia Igrzysk Olimpijskich w Tokio na 2021 rok. Kapitan reprezentacji Japonii, Manabu Yamashita, nie może doczekać się występu w Tokio. – Czuje się bardzo podekscytowany faktem, że będę mógł wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich przed własną publicznością. Na samą myśl o usłyszeniu hymnu Japonii podczas turnieju hokeja, rozpiera mnie duma – powiedział kapitan w rozmowie dla oficjalnego kanału FIH.

Pomimo, że Japończycy są sklasyfikowani dopiero na piętnastym miejscu w rankingu światowym, wcale nie muszą być skazani na porażkę. W 2018 roku zwyciężyli w Mistrzostwach Azji, w finale pokonując zespół Malezji. Ten sam sukces powtórzyła kobieca reprezentacja Japonii. Był to pierwszy medal Mistrzostw Azji dla Japonii od 1970 roku i prawdopodobnie największy sukces japońskiego hokeja, od medalu Igrzysk Olimpijskich z 1932 roku.

Najniżej klasyfikowana drużyna rankingu spośród uczestników IO w Tokio, w grupie spotka się z zespołami Indii, Hiszpanii, Nowej Zelandii i Argentyny. O losowaniu grup pisaliśmy tutaj.

W trakcie pandemii koronawirusa Japończycy mieli cotygodniowe spotkania taktyczne oraz zajęcia integracyjne online, obejmujące taniec i rysunek

Insidethegames.biz / fieldhockey.com

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

[adrotate banner="3"]
[adrotate banner=”3″]

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone