Rozgrywki seniorek i seniorówWywiadyJakub Hołosyniuk: na pierwsze zajęcia poszedłem bez zgody rodziców

2020/08/05by Mateusz Gotz

Jakub Hołosyniuk z AZS Politechniki Poznańskiej zdaniem kibiców zdobył w zakończonym sezonie MP seniorów najładniejszą bramkę w rozgrywkach. Postanowiliśmy przeprowadzić krótki wywiad z graczem drużyny ze stolicy Wielkopolski.

 

– Kibice w zakończonym sezonie 2019/2020 wybrali Twoje trafienie najładniejszą bramką sezonu. Rajd z połowy boiska zakończony trafieniem. To chyba miłe wyróżnienie?
– Dla tak młodego zawodnika jak ja każde takie wyróżnienie jest spełnieniem marzeń.

– Myślę, że czytelników naszego portalu może to interesować. Kiedy i w jaki sposób rozpoczęła się Twoja przygoda z hokejem?
– Gdy miałem 6 lat do mojej szkoły przyszedł ówczesny bramkarz Grunwaldu Poznań i mój pierwszy trener Radomir Mnich. Szukał on dzieciaków na popołudniowe treningi hokeja na trawie. Już wtedy bardzo lubiłem sport i na pierwsze zajęcia poszedłem bez zgody rodziców. Rodzice przyszli odebrać mnie ze świetlicy i zmartwili się kiedy dowiedzieli się, że mnie tam nie było. Wraz z moim dwa lata starszym bratem poszli na sale gimnastyczną i zobaczyli jak wielką frajdę sprawia mi uderzanie kijem o piłkę. Na następny trening przyszedłem wraz z bratem, który również gra w Politechnice, tylko on występuje na bramce.

– Jest ktoś, kim w polskim bądź światowym hokeju się inspirujesz? Jeśli tak, to dlaczego właśnie tą osobą?
– Nie mam osoby którą się inspiruje. Każdego dobrego zawodnika, czy to w Polsce, Europie, czy na świecie staram się trochę podpatrzeć i zobaczyć jego zachowania pod presją, czy przy wyprowadzaniu piłki.

– Stawiasz sobie jakieś cele na nadchodzący sezon?
– Większych celów na ten sezon sobie nie stawiam. Chciałbym się nadal rozwijać i uczyć, podpatrując i grać przeciwko starszym zawodnikom w lidze. Jedynym, można to nazwać celem na ten sezon jest uczestnictwo w Mistrzostwach Europy U18, które z powodu pandemii zostały przesunięte na następny rok. Chciałbym na nie pojechać i pokazać się z jak najlepszej strony.

– Na co stać Politechnikę Poznańską w zbliżających się rozgrywkach?
– Mamy bardzo dobry zespół wsparty młodymi zawodnikami i myślę że w każdym meczu będziemy walczyć do końca i swoją postawą zaskoczymy niejedną drużynę.

W głosowaniu zarządzonym na stronie Polski Hokej na Trawie kibice wybierali najładniejsze bramki w „pojedynkach”, gdzie zwycięzca przechodził dalej. Ostatecznie trafienie hokeisty Politechniki wygrało z golem Korneliusza Nitki z LKS Gąsawa. Zwycięskie trafienie padło w meczu AZS Politechnika Poznańska – HKS Siemianowiczanka, w trzeciej kwarcie meczu, a można obejrzeć je tutaj. Zdobywca bramki sezonu od nowego sponsora PZHT – firmy Terrvaita odebrał słodkie upominki.

fot: zdjęcie PZHT.pl

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone