Rozgrywki reprezentacyjneRozgrywki seniorek i seniorówWywiadyJacek Kurowski: elita jest odpowiednim miejscem dla reprezentacji naszego kraju

2021/02/15by Mateusz Gotz

‚Jacek Kurowski został wybrany najlepszym zawodnikiem w kraju w 2020 roku. Z tej okazji przeprowadziliśmy krótką rozmowę z obecnym zawodnikiem poznańskiego Grunwaldu.

– Gratuluję zwycięstwa w plebiscycie na najlepszego hokeistę 2020 roku. Jak sam wspomniałeś najlepsze chyba jednak dopiero przed Tobą?

– Jeszcze raz bardzo dziękuję. Taka refleksja pojawiła się u mnie już jakiś czas temu i mimo wielu pięknych chwil, których dotychczas doświadczyłem wiem, że najlepsze jeszcze przede mną.

– W trzecim plebiscycie dołączyłeś do Krystiana i Mateusza – laureatów dwóch poprzednich – to chyba bardzo dobre towarzystwo?

– To bardzo miłe wyróżnienie znaleźć się w takim towarzystwie, z takimi zasługami dla hokeja w kraju i reprezentacji.

– Do finałowego głosowania w tegorocznej edycji, poza Tobą awansowali Maksymilian Koperski i Patryk Pawlak. Zmiana pokoleniowa w polskim hokeju nastąpiła na dobre?

– Wydaje mi się, że tak, chociaż nie można zapomnieć o bardziej doświadczonych zawodnikach, który nadal prezentują wysoką formę i zaangażowanie w polski hokej. Korzystając z okazji chciałbym również Maksowi i Patrykowi pogratulować oraz w naszym imieniu podziękować za docenienie wkładanego wysiłku 🙂

– Czy w tak specyficznym czasie, związanym z pandemią, nie brakuje motywacji do tego, aby trenować i grać na najwyższym poziomie? Taka nagroda może byś chyba zastrzykiem pozytywnej energii?

– Są momenty chwilowego rozluźnienia i cała sytuacja nie należy do tych najkorzystniejszych, ale mając swoje cele i marzenia jest mi zdecydowanie łatwiej się zmobilizować. Sama nagroda uświadamia mnie, że jestem na dobrej drodze ku ich osiągnięciu, a to motywuje mnie znacznie mocniej.

– Jak współpracuje Ci się z kolegami z Grunwaldu Poznań?

– Jest to grupa ludzi, która poświęciła część swojego życia dla tego sportu i dobrze czuję się dzieląc z nimi szatnie, jednak w mojej opinii potencjał i możliwości tego klubu są dużo dużo większe.

– Jeśli chodzi o reprezentację Polski, w tym roku czekają Was ME grupy „B” w Gnieźnie – liczysz na awans do europejskiej elity?

– Oczywiście! Uważam, że elita jest odpowiednim miejscem dla reprezentacji naszego kraju.

MG

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone