Hokej na ŚwiecieHradec Kralove przegrywa ze Slavią

2020/09/16by Mateusz Gotz

 

Za nami druga kolejka ligi czeskiej, a właściwie czechosłowackiej. Drużyna Hradec Kralove, której barwy reprezentuje Marcin Fabisiak, uległa 3:7 Slavii Praga.

Slavia to chyba najbardziej znany i utytułowany czeski zespół hokeja na trawie i to ona była faworytem pojedynku z Hradec Kralove. Pierwsze dwie kwarty były w wykonaniu zespołu Hradec Karlove dość dobre i stawiali oni mocny opór, przegrywając 1:2. Decydująca o losach meczu była trzecia kwarta, kiedy to Slavia po kontrach zdobyła gole, dające jej ostateczne prowadzenie 6:2. – W międzyczasie zawodnik z Pragi dostał czerwoną kartkę, a nam nie uznano gola. Wywołało to dyskusje z sędzią, dwie żółte kartki i konieczność gry w dużym osłabieniu – opowiada Prohokejowi o kulisach meczu Marcin Fabisiak. Grając w osłabieniu Hradec zdobyło jeszcze jedną bramkę, a w ostatniej kwarcie miało przewagę, ale nie udało się osiągnąć korzystnego wyniku z rywalami. – W mojej opinii prezentowaliśmy się lepiej od dużo bardziej doświadczonego rywala, z reprezentantami kraju w swoich szeregach. Teraz musimy szukać punktów na Słowacji, gdzie zmierzymy się z Rakovnikiem i Racą – podsumował Fabisiak.

 

 

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone