Hokej na ŚwiecieHolenderskie triumfy w EHL

Nie tylko zgrupowania reprezentacji, ale też niestandardowe rozgrywki Euro Hockey League odbyły się w świąteczny weekend. Trofea trafiły do drużyn z Bloemendaal i Den Bosch.

Ze względu na pandemię, tegoroczne zmagania EHL odbyły się z udziałem jedynie czterech drużyn żeńskich i czterech męskich w Amstelveen. W rywalizacji pań w obu półfinałach po czterech kwartach widniał wynik 1:1. Ostatecznie karne zagrywki zdecydowały, że do finału trafiły hiszpański Club de Campo oraz holenderskie Den Bosch. W starciu o trzecie miejsce przegrany ze starcia holenderskich drużyn, AH&BC pokonał 4:2 niemiecki Club an der Alster. Z kolei w finale zawodniczki z Den Bosch nie pozostawiły hiszpańskiej ekipie złudzeń, triumfując 5:0, a hat-trick Frédérique Matli zapewnił jej tytuł królowej strzelczyń.

U panów żaden kraj nie miał dwóch reprezentantów. Pierwszy półfinał jednak również wymagał rozstrzygnięcia w karnych zagrywek po remisie 1:1 – Bloemendaal pokonało w nich Royal Léopold Club 5:4. W drugim półfinale również było blisko takiego wyniku, jednak w ostatnich trzech minutach padły trzy gole – w tym ostatni autorstwa Pau Cunilla z krótkiego rogu już rozegranego po końcowej syrenie, który dał Atlètic Terrassie wygraną 3:2 nad Uhlenhorst Mülheim. Niemiecka ekipa znalazła się poza podium przegrywając 2:4 z Léopold, natomiast trofeum wywalczył zespół z Bloemendaal, pokonując Atlètic 5:2. Na pocieszenie Hiszpanom pozostał tytuł króla strzelców dla Cunilla, dzielony jednak z Maxem Muschem z Léopold.