Na luzieHokej na trawie w zakładach bukmacherskich

2020/07/27by Mateusz Gotz

Hokej na trawie – co trzeba o nim wiedzieć?

Hokej na trawie nie jest może w naszym kraju najpopularniejszą dyscypliną, ale nie oznacza to, że nie ma swoich zagorzałych fanów. Jest to sport widowiskowy, o prostych i przejrzystych zasadach, a dodatkowo – dla jeszcze większego podkręcenia emocji – wyniki spotkań hokeja na trawie można typować u legalnych polskich bukmacherów.

Hokej na trawie to dyscyplina, w której celem jest wbicie przy pomocy drewnianego kija – przypominającego na pierwszy rzut oka kij do hokeja na lodzie – niewielkiej piłki (o średnicy około 7 centymetrów) do bramki przeciwnika. Zespół hokeja na trawie składa się z 11 graczy pierwszego składu oraz 5 rezerwowych. Zawodnicy z pola nie mogą dotknąć piłki jakąkolwiek częścią ciała – jedynie bramkarz może bronić strzały rywali zarówno kijem, jak i rękami, nogami oraz innymi częściami ciała. Mecz hokeja na trawie składa się z dwóch części po 35 minut, przedzielonych 5-minutową przerwą.

Hokej na trawie w Polsce i na świecie

W Polsce istnieje kilkanaście ośrodków, w których trenuje się i uprawia hokej na trawie. Jest to m.in. Poznań, Toruń, Łódź, Gliwice, Katowice oraz Środa Wielkopolska. Reprezentacja Polski jak na razie największe sukcesy odnosiła w halowej odmianie hokeja na trawie, zajmując drugie miejsce w mistrzostwach świata w 2003, 2007 oraz 2011 r.

W Europie hokej na trawie bardzo dynamicznie rozwija się m.in. w Holandii. – Tam zawodnicy mają bardzo dobre kontrakty w klubach. Ten sport jest tak rozwinięty, że po prostu robi się na nim biznes. Hokeista na trawie to jest zawód, niektórzy jeżdżą po kraju i „sprzedają” swoją osobę, przeprowadzając na przykład pokazowy trening. Z hokeja można godnie żyć. Jeśli chodzi o gry zespołowe, to damski hokej jest numerem jeden, a męski chyba zaraz za piłką nożną, zarówno pod względem liczby zawodników, jak i popularności dyscypliny – mówił w wywiadzie dla portalu Onet.pl Karol Śnieżek, były trener reprezentacji Polski hokeistów na trawie.

Warto pamiętać, że od 1908 r. hokej na trawie jest sportem olimpijskim. Od 1980 r. w igrzyskach uczestniczą również reprezentacje kobiece. Mistrzostwa świata odbywają się co cztery lata.

Zakłady internetowe na hokeja na trawie u legalnych bukmacherów

Kibice hokeja na trawie mogą nie tylko wspierać swoje ulubione drużyny podczas meczów, ale także typować ich wyniki u legalnych bukmacherów. Zakłady wzajemnie na spotkania hokeja na trawie w sezonie mają w swojej ofercie m.in. legalne firmy LV BET, eTOTO oraz Fortuna. Podobnie jak w innych sportach zespołowych, również w hokeju na trawie można obstawiać zakłady typu 1×2 (1 to zwycięstwo gospodarzy, x – remis, a 2 – wygrana gości), handicapy czy zakłady under/over na liczbę goli.

Bonus i kod promocyjny na hokej

Typując wyniki hokeja na trawie można oczywiście korzystać z licznych promocji powitalnych i startowych przygotowanych przez legalnych bukmacherów dla graczy. Przykłady? W LV BET ciekawa jest promocja Multikozak, w której bukmacher dokłada do ewentualnej wygranej określoną kwotę w zależności od tego, ile zakładów jest na kuponie. Jeśli są cztery – wygrana rośnie o 7,5%, pięć – o 10%, sześć – o 15% itp. W eTOTO interesujący jest bonus powitalny – bukmacher powiększa pierwszą wpłatę gracza o 200%, do maksymalnej kwoty 200 zł. Pozostałe promocje to Happy Hours i Total Boost, oferujące podwyższone kursy.

Warto też pamiętać o kodzie bonusowym – wpisany w odpowiednie pole podczas rejestracji powiększa bonusy powitalne od legalnych bukmacherów, dzięki czemu gracz zyskuje dodatkowe środki na typowanie wyników np. hokeja na trawie. W promocji na start do wykorzystania w Totalbet jest TEN aktywny kod promocyjny. Pozostali legalni bukmacherzy jak STS czy ForBET także go akceptują przy rejestracji – umożliwia on u nich darmowe obstawianie kuponów SOLO i AKO dzięki podwyższeniu depozytu nawet o 100%.

Pozostałe informacje i ciekawostki o hokeju na trawie na świecie znajdziesz między innymi w tym artykule.

Redakcja- tekst czytelnika

 

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone