Europejska Federacja Hokeja poinformowała, że odwołane zostały rozgrywki międzynarodowe w sezonie halowym 2021. Powodem decyzji jest pandemia koronawirusa.

Oznacza to, że mistrz Polski 2020, Pomorzanin Toruń nie uda się do tureckiej Alanyi, gdzie miał wystąpić na najwyższym poziomie rozgrywek, Halowym Klubowym Pucharze Europy. EHF zaznaczyła jednak, że krajowe federacje będą miały dowolność w wyborze swoich reprezentantów w sezonie 2022.

Nie mamy innego wyjścia, jak tylko odwołać sezon mistrzostw EuroHockey Indoor Club w 2021 roku. W przeciwieństwie do Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy nie mamy odpowiedniego „okienka” w 2021 roku, dlatego podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich turniejów – mówi wiceprezes EHF Walter Kapounek.

Wcześniej EHF podjęła decyzję o przeniesieniu Halowych MME na grudzień 2021 roku. Obie nasze reprezentacje mają zagrać w najwyższej dywizji rozgrywek.

 

źródło: PZHT/EHF
fot: Paweł Siczyński

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone