Rozgrywki seniorek i seniorówHalowa Superliga: poznańskie drużyny na czele

2019/12/08by Mateusz Gotz

Za nami druga kolejka rozgrywek halowej Superligi. Nie było w niej niespodzianek – zwyciężali faworyci. Już tylko dwie drużyny po dwóch kolejkach pozostają niepokonane. Są nimi AZS AWF Poznań i Grunwald Poznań. Lepszym bilansem bramkowym legitymują się Akademicy.

Grunwald Poznań – Warta Poznań 11:5

Derby Poznania były koncertem dwóch zawodników – Artura Mikuły i Waldemara Rataja. Zawodnik Mistrzów kraju siedmiokrotnie pokonywał golkipera „Zielonych”. Waldemar Rataj trafiał do bramki Grunwaldu pięciokrotnie. Brakowało mi jednak wsparcia kolegów w trafianiu do siatki rywali. To otrzymał od Mikołaja Gumnego i Szymona Hulbój Artur Mikuła. Dzięki temu „Wojskowi” wygrali z Wartą 11:5.

LKS Rogowo – Stella Gniezno 6:4

W meczu dwóch pokonanych zespołów z pierwszej kolejki, LKS Rogowo pokonało Stellę Gniezno. – Tych meczów w rundzie zasadniczej jest bardzo mało, bo siedem. Nie ma rundy rewanżowej, dlatego wszystkie punkty są na wagę złota. Chcieli byśmy te punkty zdobyć – mówił przed meczem w wypowiedzi dla TVP Bydgoszcz trener LKS Rogowo – Bogusław Kozłowski. Tak też się stało. Drużyna z Pałuk pokonała dwoma trafieniami zespół Stelli Gniezno, pokazując że przedmeczowe zapowiedzi kapitana gospodarzy – Daniela Chojnackiego, który zapowiadał że zespół dobrze przepracował tydzień, nie były przesadzone. Trzy gole w meczu zdobył dla Rogowa Przemysław Bernard. Całą relację TVP Bydgoszcz można znaleźć tutaj.

AZS AWF Poznań – Bałagany Łubianka 10:3

Wysoką formę halową potwierdzili zawodnicy Akademików. Poznańska drużyna nie przestraszyła się Bałaganów Łubianka, które w pierwszej kolejce zagroziły Pomorzaninowi Toruń. Zespół ze stolicy Wielkopolski wygrał pewnie różnicą siedmiu trafień i nie oddał pozycji lidera Grunwaldowi Poznań.

Start Gniezno – Pomorzanin Toruń 4:8

Kontuzja Bartosza Żywiczki nie przeszkodziła drużynie Pomorzanina Toruń zdobyć pierwsze ligowe zwycięstwo, po derbowym remisie z Bałaganami Łubianka na inaugurację rozgrywek. Po świetnym meczu inauguracyjnym w meczu z Grunwaldem, z tonu spuścił Start Gniezno, który przegrał 4:8. Bohaterem drużyny gości został Rafał Szrejter, który czterokrotnie pokonywał bramkarza rywali.

MG / fot: Paweł Siczyński

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone