Hokej na ŚwiecieNa luzieGonzalo Peillat najpopularniejszy w sieci

2020/05/25by Mateusz Gotz

Real Hockey – jeden z najciekawszych i najbardziej popularnych profili hokejowych na Instagramie, obserwowany przez prawie 90 tysięcy fanów hokeja z całego świata, postanowił stworzyć zabawę MFP Cup czyli „Most Famous Player Cup”. Zabawa polegała na głosowaniu, w jakim użytkownicy Instagrama wybierali swoich ulubioeńców, miała wyłonić najbardziej znanego, oczywiście w Internecie, hokeistę świata. Wygrał Gonzalo Peillat. Argentyńczyk, reprezentujący barwy niemieckiego klubu Mannheimer.

Profil Real Hockey wybrał 16 zawodników, rozlosowując ich w pary, niczym w meczach, rozgrywanych systemem pucharowym. Użytkownicy głosowali poprzez Instagrama pozwalając zawodnikom do przechodzenia w kolejne etapy rywalizacji. Podczas swojej drogi do finału, argentyński zawodnik w pierwszej fazie pokonał rodaka – Agustina Mazzilli, zwyciężając 58% – 42%. Następnie późniejszy tryumfator pokonał Christophera Ruhra, nieznacznie zwyciężając w głosowaniu 53% – 47%. W półfinale zawodnik niemieckiego Mannheimera spotkał bardzo popularnego w mediach społecznościowych, gwiazdora ligi holenderskiej – Jeroena Hertzbergera. Także tutaj głosujący fani dali zwycięstwo Argentyńczykowi, tym razem w stosunku 56% – 44%. W decydującym głosowaniu Peillat pokonał 54% – 46% Toma Boona, czyli gwiazdę belgijskiego hokeja.

Łącznie w zabawie kibice oddali na Gonzalo Peillat 7858 głosów. Hokeista z Ameryki Południowej urodził się w 1992 roku. Gra na pozycji obrońcy, a od 2015 roku reprezentuje barwy niemieckiej drużyny Mannheimer. W 2014 roku wybrano go wschodzącą gwiazdą Międzynarodowej Federacji Hokeja. Do 2014 roku Argentyńczyk występował na swoim kontynencie, a po Mistrzostwach Świata przeniósł się do holenderskiego HGC. Występował również w prestiżowej India Hockey League. Po zdobyciu 33 goli w Hoofdklasse i zwycięstwie w klasyfikacji strzelców, przeszedł do niemieckiego Mannheimer.

Gonzalo Peillat jest brązowym medalistą Mistrzostw Świata w 2014 roku, podczas których zdobył 10 goli, zostając królem strzelców. Jego największym sukcesem jest złoty medal IO w Rio de Janeiro w 2016 roku, gdzie wraz z kadrą narodową wywalczył złoto, ponownie zostając królem strzelców turnieju. Od 2019 po konflikcie z trenerem  Germanem Orozco nie występuje w zespole Argentyny.

Jak zapowiedzieli twórcy bardzo popularnego internetowego profilu, czas na zmagania kobiet. Czy pojawi się w nich Marlena Rybacha?

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

[adrotate banner="3"]
[adrotate banner=”3″]

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone