LKS Gąsawa i AZS AWF Poznań zmierzą się w finale Terravita Pucharu Polski. W niedzielę drużyny te wygrały spotkania półfinałowe.

Drużyna z Gąsawy rozpoczęła popołudnie na obiekcie AWF Poznań meczem z WKS-em Grunwald Poznań. Już po dziewięciu minutach LKS niespodziewanie prowadził z mistrzem Polski 2:0 po golach Jerzego Wiśniewskiego i Tomasza Kończala. Kontaktowe trafienie zanotował w 21. minucie Mateusz Hulbój, jednak drugi gol Wiśniewskiego, strzelony na początku ostatniej kwarty, ustalił wynik meczu na wygraną LKS-u 3:1.

Duży udział w zwycięstwie i awansie do finału miał golkiper ekipy z Gąsawy, Jan Nyka, który swoją postawą zyskał uznanie komisji wybierającej MVP spotkania. To jest szczególne wyróżnienie dla drużyny, która pokonała mistrza Polski. Dla mnie to naprawdę był ciężki mecz. AWF i Politechnika to mocni przeciwnicy, gra tam wielu mocnych zawodników – w obu zespołach. Nie ukrywam, będę się bardzo stresował  – powiedział zmęczony, ale zadowolony ze zwycięstwa bramkarz LKS-u w pomeczowej rozmowie z Prohokejem.

W drugim półfinale AZS Politechnika Poznańska grała z innym akademickim klubem ze stolicy Wielkopolski, AWF-em. Derby okazały się dość jednostronne – grający na swoim boisku AWF wygrał 5:0 dzięki bramkom Artura Nojgebauera, Patryka Pawlaka, Łukasza Kurniewicza, Adriana Kozana i Przemysława Bernarda.

MVP wybrany został natomiast Mateusz Nowakowski. Nie chcę powiedzieć, że to było łatwe zwycięstwo. Musieliśmy włożyć w to mnóstwo serducha i nie było wcale tak łatwo. Na pewno cieszy to, że kolejny mecz zagraliśmy na zero z tyłu. Ale nie ukrywamy, że drabinka tak się ułożyła, że finał był celem minimum i cieszymy się z tego, że tam jesteśmy i zagramy z LKS-em Gąsawa. Nie będziemy za dużo zmieniać, gramy to, co cały czas. Trochę zabawnie, bo mamy weekend z Gąsawą – nie tylko w Pucharze Polski, ale i o trzecie miejsce w lidze. Mamy nadzieję na fajne dwa mecze i postaramy się zrobić niezłe widowisko z tego – powiedział dla nas Nowakowski po meczu.

Finał Terravita Pucharu Polski odbędzie się w przyszłą niedzielę na boisku AWF-u. Transmisję na żywo przeprowadzi TVP Sport.

Wyniki:

LKS Gąsawa-WKS Grunwald Poznań 3:1
AZS Politechnika Poznańska-AZS AWF Poznań 0:5

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.