Hokej na ŚwiecieFIH Pro League: Belgia-Holandia na czwórkę

W środę rozegrane zostały mecze Belgia-Holandia w ramach FIH Pro League. Zarówno męskie, jak i żeńskie spotkanie upłynęło pod znakiem liczby „4”.

W spotkaniu kobiet padły cztery gole – wszystkie dla Pomarańczowych. Lidewij Welten, Frédérique Matla i Lauren Stam trafiały z krótkich rogów, natomiast gola z akcji zdobyła Margot van Geffen. Z kolei w meczu panów obie drużyny strzeliły po cztery bramki, co oznaczało remis i konieczność rozegrania serii karnych zagrywek. W niej czterech zawodników znalazło drogę do bramki – Belgowie wygrali 3:1, umacniając się na czele tabeli FIH Pro League.

Najbliższe mecze miały odbyć się w przyszły weekend, jednak podjęto decyzję o przełożeniu starć brytyjsko-niemieckich na inny termin. W związku z tym rozgrywki mają zostać wznowione dopiero w lutym, meczami Hiszpanów z Belgami.

 

fot. Watch Hockey – print screen

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone