Hokej na ŚwiecieWywiadyEva de Goede przed meczami z Brytyjkami

2020/10/22by Mateusz Gotz

Oficjalna strona FIH opublikowała wywiad z Evą de Goede – jedną z najlepszych hokeistek świata, będącą ważną częścią reprezentacji Holandii, która zdaniem wielu ekspertów jest najmocniejszą drużyną XXI wieku.

Eva de Goede wywalczyła dwa złote medale Igrzysk Olimpijskich w latach 2008 i 2012 oraz dwa złote medale Mistrzostw Świata podczas zmagań w 2008 i 2012 roku. Do tego dochodzi niezliczona liczba trofeów na mniejszych imprezach, co czyni ją czołową postacią kadry Holandii, która zdaniem wielu jest po prostu najlepszą drużyną świata. De Goede była także zwyciężczynią plebiscytów na hokeistkę roku 2018 i 2019. Urodzona z Zeist hokeistka reprezentuje barwy Amsterdam HC.

W swojej karierze zawodniczka 240 razy występowała w reprezentacji Holandii pomimo przerwy, jaką zrobiła sobie w 2017 roku. Potrzebowała czasu na psychiczne i fizyczne dojście do optymalnej formy.

– Co robiliście jako drużyna podczas pandemii, aby utrzymać ducha drużyny w reprezentacji?

– Spędziliśmy sporo czasu indywidualnie. Było dużo biegania, rozmów, konferencji telefonicznych. Wszystko to było elementem spajania drużyny w czasie, kiedy nie można było tego robić na żywo. Kiedy zyskałyśmy możliwość powrotu na boisku byłyśmy po prostu szczęśliwe i gra jest tym, co robimy najczęściej od momentu powrotu.

– Czy powrót do hokeja na szczeblu międzynarodowym czyni Was szczęśliwymi?

– O tak! Jesteśmy niesamowicie podekscytowane. Czekają nas pojedynki z Wielką Brytanią. To będzie bardzo fajne doświadczenie. Mecze Pro League stoją na najwyższym poziomie. Miło było pograć w lidze, ale głównym celem zawsze jest reprezentacja.

– Jak ważny był powrót do rywalizacji ligowej, aby wymazać czas z lockdownu. Jaki ma to wpływ na Waszą postawę reprezentacyjną?

– Gra w Hoofdklasse to świetne doświadczenie także ze względu na wysoki poziom rozgrywek. Oczywiście często zdarza się grać przeciwko koleżankom z reprezentacji. Nie sądzę, aby to miało jakiś negatywny wpływ na drużynę. Później bezproblemowo gramy razem dla jednej reprezentacji, gdy zakładamy pomarańczową koszulkę drużyny narodowej.

– Co będzie Waszą największą zaletą podczas zbliżających się spotkań?

– Przede wszystkim radość z hokeja i chęć pokazania każdemu jak bardzo tęskniłyśmy za grą w reprezentacji.

źródło: Oficjalna strona FIH

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone