Na luzieDzień dobry. Wróciliśmy!

2020/06/23by Mateusz Gotz

Kilkanaście lat temu, podejmując decyzję o zamknięciu Prohokeja, robiliśmy to z dużym smutkiem i przygnębieniem, bo tworzenie tego portalu, było do kilku osób ważnym elementem życia. Dziś, 23 czerwca 2020 roku, w 126. rocznicę założenia Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Prohokej wraca do działania w Internecie!

Przygotowania

Przygotowania do startu strony trwały wiele miesięcy i przedłużały się, ze względu na zbiórkę środków na jej utworzenie, za którą serdecznie dziękujemy wszystkim wpłacającym na stronę Zrzutki, stworzonej przez Mazowiecką Fundację Hokeja na Trawie. Ostatecznie udało się zebrać niezbędną kwotę i przystąpiliśmy do prac, o tyle skomplikowanych, że na stronie znalazło się kilka funkcjonalności zupełnie nowych, ale o tym w dalszej części wpisu. Po pracach graficznych i programistycznych, przyszedł czas na uzupełnianie treści, których wciąż planujemy więcej, aby strona stała się rzetelnym i kompletnym źródłem informacji na temat hokeja na trawie w Polsce. Nieco przyhamowała nas epidemia koronawirusa, która spowodowała, że start strony w zupełnie martwym dla sportu momencie, po prostu nie miał sensu.

Co nowego?

Przygotowania związane ze startem Prohokeja, przedłużały się głównie ze względu na nowe funkcjonalności, jakich w polskim hokeju jeszcze nikt w Internecie nie próbował. Dwa działy są dla nas szczególnie istotne. Chcemy stworzyć wielkie archiwum wyników hokejowych, z czytelnym i jasnym podziałem na rodzaje rozgrywek, jak również wyszukiwarką, pozwalającą znaleźć wyniki danego klubu, czy zawodnika (po uzupełnieniu strzelców bramek). Dział terminarz i wyniki znajdziecie tutaj. Druga zakładka to „Hokejopedia” czyli nasza hokejowa encyklopedia. Chcemy tworzyć i rozwijać hasła, związane z drużynami, osobami, miejscami i wydarzeniami. Każde z nich, po utworzeniu, będzie linkowało się w newsie po użyciu odpowiedniej frazy, co uczyni intuicyjnym wyszukiwanie informacji na dane tematy. Stworzenie tego działu to mnóstwo pracy, jednak wierzymy, że zaprocentuje ona,  dzięki czemu w polskim Internecie powstanie rzetelna i ciekawa encyklopedia, będąca dobrym źródłem informacji dla wszystkich, którzy postanowią zwiększyć swoją wiedzę o hokeju na trawie. Póki co haseł jest niewiele. Chcemy opisać każdego i wszystko, więc po prostu podsyłajcie nam hasła i informacje, jeśli macie chęć do działania.

W obu tych działach, podobnie jak w dziale newsy, będziemy chcieli prosić Was o pomoc. Na stronę może pisać każdy, kto założy konto i zdecyduje się na przesyłanie nam informacji. To świetna metoda do działania dla klubów, czy pasjonatów, chcących współtworzyć to miejsce. Oczywiście wszystkie Wasze dane (klauzula RODO tutaj) przetwarzane są jedynie w sposób niezbędny i w każdej chwili możecie je po prostu usunąć na Waszą prośbę.

Chcemy, aby na stronie znajdowało się dużo ciekawostek, reportaży i wywiadów. Aby Prohokej był miejscem wymiany kulturalnej opinii. Zrezygnowaliśmy z działu tabele i wyniki, w klasycznym rozumieniu tego słowa. Strona Polskiego Związku Hokeja na Trawie podaje je szybko i rzetelnie, w związku z czym tego typu konkurowanie ze sobą, po prostu nie ma sensu. Nie oznacza to jednak oczywiście, że o rozgrywkach jako takich nie będziemy pisali.

Nasza misja

Głównym celem Prohokeja jest propagowanie naszej dyscypliny sportu i zaszczepianie jej w nowych regionach kraju. Zdając sobie sprawę z największego mankamentu naszej strony z przeszłości, czyli komentarzy, teraz zastosowaliśmy komentarze podczepiane do portalu społecznościowego Facebook, co powinno ograniczyć anonimowość, zachęcającą do bezrozumnego hejtu. Nie mamy zamiaru uczestniczyć w żaden sposób w długim i wyniszczającym sporze, podkopującym polski hokej. Chcemy hokej obiektywnie opisywać, przyczyniając się poprzez rzetelne informacje, do zażegnywania sporów i konfliktów.

Strona będzie miejscem, w którym każdy – pod warunkiem przestrzegania dobrych obyczajów, prawa i kultury – będzie mógł wyrazić swoje opinie zarówno pochlebne, jak i krytyczne czy to o Polskim Związku Hokeja na Trawie, organizacji danego wydarzenia, czy też sportowej postawie reprezentacji lub klubu.

Pewne jest jednak, że strona będzie tym lepsza, im więcej osób zaangażuje się w jej działanie. Liczba newsów, podawanych wyników, haseł w Hokejopedii, zależy od Was. Do współpracy serdecznie Was namawiamy, bo powiedzieć wypada nieskromnie, że to najbardziej kompletna strona w historii polskiego hokeja. Czy obroni się treściami? Czas pokaże!

Wkrótce strona zostanie uzupełniona o dział ze zdjęciami, jednak poszukujemy osób, które w tej materii zechcą podjąć z nami współpracę.

Podziękowania

W tym miejscu wypada mi podziękować wszystkim, którzy przyczynili się w taki czy inny sposób do reaktywacji Prohokeja. Wielu naszych darczyńców pragnęło zachować anonimowość, jednak Wy wiecie, że o Was mowa. Działamy!

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

[adrotate banner="3"]
[adrotate banner=”3″]

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone