Dwanaście drużyn zgłosiło chęć udziału w tegorocznej edycji Pucharu Polski seniorów. W gronie zespołów, które wyraziły chęć udziału w reaktywowanych rozgrywkach jest siedem drużyn SuperLigi oraz pięć rozgrywających swoje mecze w pierwszej lidze. Losowanie par 10 czerwca.

Szczegóły, dotyczące sposobu rozgrywania Pucharu Polski Związek Hokeja na Trawie ogłosi 3 czerwca. Faworytami rozgrywek są dwie najsilniejsze drużyny ostatnich lat – Grunwald Poznań i Pomorzanin Toruń. Liberalizacja wymogów, dotyczących rozgrywania meczów sportowych w trakcie epidemii COVID-19 spowodowała, że zawodnicy nie będą musieli przechodzić badań, zapowiadanych na początku maja.

Spośród klubów Superligi, w gronie zgłoszonych zabrakło w stawce LKS Rogowo, co zapowiadał w wywiadzie dla Prohokeja Jerzy Jóskowiak.

Lista drużyn, które wezmą udział w rozgrywkach:

Grunwald Poznań
Pomorzanin Toruń
AZS AWF Poznań
LKS Gąsawa
Warta Poznań
AZS Politechnika Poznańska
Start  Gniezno
Stella Gniezno
Siemianowiczanka
MKS Środa Wielkopolska
Polonia Skierniewice
Ósemka Tarnowskie Góry

MG / fot: Paweł Siczyński

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

[adrotate banner="3"]
[adrotate banner=”3″]

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone