Rozgrywki seniorek i seniorówDwie kolejki do końca fazy zasadniczej Superligi

Już tylko dwie kolejki pozostały nam do rozegrania w fazie zasadniczej Hokej Superligi. Pewna gry o złoto jest drużyna obrońców tytułu, WKS Grunwald Poznań.

Na dwa mecze przed końcem Wojskowi mają aż 11 punktów przewagi nad plasującą się na trzecim miejscu ekipą AZS AWF Poznań – jedyną, która ich pokonała w tym sezonie. To jednak nie Akademicy a Pomorzanin zajmuje drugie miejsce i z sześcioma oczkami przewagi nad AWF-em jest bardzo bliski ponownego podjęcia rzuconej przez Grunwald rękawicy w walce o mistrzostwo. AZS AWF nie może być jednak spokojny o mecz o brąz – teoretycznie i „współlokatorzy” z Warty, i Start Gniezno mogą jeszcze ich przeskoczyć w tabeli, jednak AWF ma przed sobą jeszcze mecz z LKS-em Rogowo – outsiderem ligi, mającym po 12 meczach wciąż zerowy dorobek punktowy.

O uniknięcie barażu walczą LKS Gąsawa i AZS Politechnika Poznańska. Zespół ze stolicy Wielkopolski jest jednak w dużo trudniejszym położeniu – nie tylko traci do Żółto-Czarnych dwa punkty, ale w ostatnich kolejkach zagra z Grunwaldem i Pomorzaninem. Pierwszego przyszłorocznego beniaminka poznamy zapewne dopiero po ostatniej kolejce I ligi – spośród sześciu ekip tylko Ósemka Tarnowskie Góry i Polonia Skierniewice nie mają już szans na grę o mistrzostwo Polski w sezonie 2021/2022.

 

fot. Wojciech Nowakowski/Prohokej.pl

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone