Rozgrywki młodzieżoweCztery województwa reprezentowane w półfinałach MP juniorek

W ostatnich dniach odbyły się rewanżowe mecze ćwierćfinałowe mistrzostw Polski juniorek. Do strefy medalowej awansowały drużyny z czterech różnych województw.

Najłatwiejszą „przeprawę” miał Hokej-Start Brzeziny, który wygrał walkowerem dwumecz z RKS-em Lech Rypin. Bez straty gola do półfinałów awansowała też LKS Gąsawa, która w „ludowych derbach” pokonała 9:0, 4:0 zespół z Rogowa. Problemów nie miały też Ósemka Tarnowskie Góry, która zwyciężyła 5:0, 4:1 z AZS-em Politechniką Poznańską, a także Swarek Swarzędz, który UKS Orient II Łozina pokonał 2:1, 4:1.

Tym samym czołowa czwórka fazy zasadniczej w komplecie zameldowała się w strefie medalowej. W półfinale Hokej-Start zagra ze Swarkiem, natomiast LKS Gąsawa z Ósemką. Mecze zaplanowane są na 5 i 12 czerwca, a finałowe starcia odbyć się mają 19 czerwca.

fot. Wojciech Nowakowski/Prohokej.pl

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone