Z życia związkuCo z tymi medalami?

2020/07/08by Mateusz Gotz

 

Po finałach Mistrzostw Polski seniorów nadsyłaliście do nas fotografie medali, jakie wręczano zawodnikom najlepszych drużyn, z komentarzami dotyczącymi ich niezadowalającej w Waszej opinii jakości. O wyjaśnienia w tej sprawie poprosiliśmy Polski Związek Hokeja na Trawie.

Jak udało nam się dowiedzieć, w momencie podejmowania decyzji o wznowieniu rozgrywek, przepisy sanitarne nie przewidywały dekoracji medalowych podczas imprez sportowych, w efekcie czego początkowo nie zamawiano ich na finały. Tuż przed rozgrywaniem finałów władze Związku postanowiły jednak zakupić medale, gdyż przepisy się zmieniły. Podjęto również decyzję, aby niezależnie od poziomu rozgrywek, wszyscy ich uczestnicy otrzymali takie same medale.

Medal MP seniorów
Medal MP seniorów

– Mamy nadzieję, że są osiągniętego miejsca i spełniają swoje zadanie – poinformował nas w informacji nadesłanej na zadane pytanie Polski Związek Hokeja na Trawie. Jednocześnie jak udało nam się dowiedzieć w PZHT, w momencie gdy medali nie można było wręczać, pula środków na nie przeznaczona, została spożytkowana na zakup wyższej jakości pucharów dla najlepszych drużyn.

 

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

[adrotate banner="3"]
[adrotate banner=”3″]

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone