Hokej na ŚwiecieRozgrywki reprezentacyjneCarla Rebecchi w drużynie Natalii Wiśniewskiej

2020/09/02by Mateusz Gotz

 

Jedna z największych gwiazd światowego hokeja – Argentynka Carla Rebecchi w nadchodzącym sezonie będzie reprezentowała barwy klubu Royal Antwerp. Na co dzień w zespole z Belgii występuje także Natalia Wiśniewska.

Dwukrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich, która sięgała po brąz w Pekinie oraz srebro w Londynie, jak również Mistrzyni Świata z Rosario (2010), ma pomóc zespołowi z Antwerpii w powrocie na szczyt w lidze belgijskiej. Podczas ostatniego, w pełni zakończonego sezonu zespół Royal Antwerp w momencie przerwania rozgrywek miał mniej punktów od zespołu Gent, który ostatecznie uznano za mistrza Belgii. Wzmocnienie w postaci kapitan reprezentacji Argentyny, mającej na swoim koncie 324 mecze i 168 bramek w drużynie narodowej, na pewno będzie dużym krokiem do powrotu na szczyt, dla  przygotowującej się właśnie do sezonu drużyny z Antwepii.

– Przygotowania przebiegają bardzo dobrze. Mamy nowego trenera. Holender Steven van Tijn w poprzednim sezonie był asystentem. Przyszedł do nas z holenderskiego Kampong. Jesteśmy bardzo zadowolone z treningów. Teraz dołączenie do drużyny Carli dodaje nam jeszcze więcej motywacji – nie kryje zadowolenia z gwiazdy w swojej drużynie wielokrotna reprezentantka Polski, Natalia Wiśniewska.

Natalia Wiśniewska w trakcie przygotowań do sezonu / fot: zbiory zawodniczki
Natalia Wiśniewska w trakcie przygotowań do sezonu / fot: zbiory zawodniczki

– Przyznam, że miałam już kończyć karierę w sezonie, który przerwał koronawirus. Nie żałuję tego, że gram dalej, tym bardziej, że spotkała nas tak duża niespodzianka. W tym sezonie na pewno będę nadal biegała po boiskach  i jeśli przyszły trener drużyny narodowej będzie widział taką możliwość, wierzę że latem 2021 będę mogła pożegnać się z reprezentacją Polski podczas Mistrzostw Europy grupy „B” – opowiada o swoich planach Wiśniewska.

Jak udało nam się dowiedzieć duży wpływ na obecność Carli Rebecchi w Antwepii ma epidemia koronawirusa. Uprawianie hokeja na wysokim poziomie w Argentynie jest w tej chwili znacznie utrudnione, co zmusiło gwiazdę światowego hokeja do poszukiwania klubu w Europie. Początkowo miała to być Holandia, jednak tam większość zespołów ma już skompletowane składy. – Tak się złożyło, że u nas z drużyny wypadła ze składu jedna z zawodniczek i przypuszczam, że to mogło zaważyć. Do tego zespół z Antwerpii stać na taką hokeistkę finansowo – zdradza kulisy transferu Natalia Wiśniewska.

 

 

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone