Rozgrywki seniorek i seniorówAZS AWF i Pomorzanin na czele po trzech kolejkach

Po dokończeniu kolejki w czwartek oraz rozegraniu pełnej w weekend wszystkie kluby Hokej Superligi mają po trzy rozegrane mecze. Na czele tabeli z kompletem zwycięstw plasują się AZS AWF Poznań i Pomorzanin Toruń.

W rozpoczynającym miniony tydzień z hokejem starciu dwóch LKS-ów goście z Rogowa wygrali w Gąsawie 8:6. Zaledwie dwa dni później na własnym terenie zremisowali z AZS-em Politechniką Poznańską 5:5, wobec czego poznaniacy zdobyli pierwszy punkt w tegorocznych rozgrywkach halowych. Zacięte było też starcie Startu Gniezno z Pomorzaninem – zakończone trzecią wygraną torunian (6:5). Komplet zwycięstw na koncie ma też AZS AWF Poznań, który w sobotę pokonał 10:3 LKS Gąsawa. Na koniec weekendu rozegrano derby Poznania, w któych Warta uległa Grunwaldowi 2:5 – Wojskowi tym samym zajmują trzecie miejsce w tabeli.

W I lidze dwumecz rozegrały ekipy Lipna Stęszew i Bałaganów Rustico Łubianka – wygrane 9:7 i 11:9 dały Bałaganom drugie miejsce po dwóch rundach i idealną wyjściową pozycję przed walką z Lipnem o baraż. Każdy kolejny punkt zdobyty przez zespół z Łubianki da mu bowiem gwarancję wyprzedzenia drużyny ze Stęszewa w końcowej tabeli.

 

fot.: Wojciech Nowakowski/Prohokej.pl

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone