HasłoŻywiczka Bartosz

Bartosz Żywiczka - fot - prywatne materiały zawodnika
Bartosz Żywiczka – fot – prywatne materiały zawodnika

Bartosz Żywiczka, urodzony 27 czerwca 1986 roku w Toruniu. Reprezentant Polski. Wychowanek klubu Pomorzanin Toruń. W swojej karierze poza Pomorzaninem Toruń reprezentował barwy zespołów SMS Poznań, AZS AWF Poznań, Bowdon HC (Anglia), HC Mancherster (Anglia), Royal Herakles Antwerpia (Belgia).

Jeden z czołowych zawodników polskiej ligi. Wielokrotny medalista rozgrywek w hali i na otwartych boiskach. Do jego największych sukcesów należy zaliczyć Mistrzostwo Polski Seniorów z Pomorzaninem Toruń (2014) oraz Halowe Mistrzostwo Polski Seniorów z tym samym zespołem w 2020 roku). W reprezentacji Polski rozegrał 130 spotkań, reprezentując nasz kraj między innymi na Mistrzostwach Świata Juniorów w Rotterdamie (2005), kwalifikacjach do IO w Kakamigacharze (Japonia – 2008), turnieju Champions Challenge II (Dublin 2009 – zwycięstwo), kwalifikacjach do IO w Londynie (Nowe Delhi – Indie 2012), Mistrzostwach Europy grupy „A” (Boom – Belgia 2013), Mistrzostwach Europy grupy „B” (Praga 2015 – zwycięstwo), Halowych Mistrzostwach Europy grupy „A” (4. miejsce), 1. rundzie Ligi Światowej  w Singapurze (2015 – drugie miejsce), w 3. rundzie Ligi Światowej w Antwerpii (Belgia – 2015), Halowych Mistrzostwach Świata grupy „A” (Berlin 2018), turnieju Sultan Azlan Shah Cup (Malezja 2019).

Najlepszy zawodnik 1. rundy ligi Światowej (Gniezno 2018 – wygrana Polaków bez straconej bramki).

Od 2020 roku trener współpracujący w reprezentacji Polski seniorów, o czym można przeczytać tutaj.

 

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone