HasłoZimnicka Paulina

Paulina Zimnicka (z domu Polewczak), urodzona czerwca 1990 roku w Brzezinach. Wychowanka zespołu Start Brzeziny, z którym wielokrotnie sięgała po medale Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Magister wychowania fizycznego, obecnie trener hokeja na trawie oraz nauczyciel w szkole gimnazjalnej, która jest jedną z dwóch lokalnych baz olimpijskich w Hamburgu. Była reprezentantka Polski seniorek. Poza Startem Brzeziny występowała w austriackim SV Post Wiedeń oraz niemieckich drużynach: Bremen HC, THK Rissen, GTHGC Hamburg i SV Blankenese.

W wolnym czasie interesuje się kulinariami i podróżami. Żona byłego reprezentanta Polski Dawida Zimnickiego, siostra hokeistki: Moniki Polewczak oraz córka Małgorzaty Polewczak.

W kadrze uczestniczyła między innymi w HMŚ w Poznaniu (2011), turniejach World League w Szawle (Litwa 2014), Nowym Dehli (Indie 2015) oraz półfinale tych rozgrywek w Antwerpii (Belgia 2015).

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone