HasłoZdrój Ciechocinek

Drużyna Zdrój Ciechocinek powstała na przełomie 1947 i 1948 roku po połączeniu sekcji trzech kół sportowych: „Zrywu”, „Siły” i „Gwardii”. Sekcja hokeja na trawie została powołana do życia w 1975 roku z inicjatywy Mariana Balcerzaka. W sezonie 1978/1979 zawodnicy z Ciechocinka wywalczyli awans do II ligi pod wodzą trenera Andrzeja Słomskiego. W latach 1989, 1990 i 1991 Zdrojowcy brali udział w barażach o awans do I ligi. Zawodnikami, którzy otrzymywali powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski byli Tomasz Flak, Artur Słomkowski, Roman Baczyński. Najbardziej znanym wychowankiem klubu jest jednak Tomasz Szmidt (Szmidt Tomasz).

Po latach przerwy grupa pasjonatów reaktywowała hokej w mieście, zakładając drużynę Tężniowcy Ciechocinek.

Tezniowcy Ciechocinek w latach 70-tych
Tezniowcy Ciechocinek w latach 70-tych

źródło: ckszdroj.futbolowo.pl / fot: zdjęcie umieszczone na grupie Facebook „Ciechocinek jaki pamiętamy”

 

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone