HasłoWybieralski Jan

Jan Wybieralski

 

Jan Wybieralski, urodzony w 1923 roku, zmarł w 1985 roku. Działacz hokejowy związany z klubem Warta Poznań. W działalność klubu zaangażował się za namową najstarszego z synów – Józefa, który zaczął odnosić duże sukcesy hokejowe. W tym samym czasie pracował w zakładach Hipolita Cegielskiego, które zatrudniały większość ówczesnych graczy, będąc jednocześnie jednym z głównych sponsorów klubu.

Był członkiem zarządu poznańskiego okręgu hokeja na trawie. Działał na rzecz Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Wówczas siedziby obu związków znajdowały się w jednej kamienicy, położonej na Poznańskim Rynku 76.

Synowie: Wybieralski Józef, Wybieralski Jerzy, Wybieralski Andrzej

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone