HasłoWessołowska Weronika

 

Weronika Wessołowska
Weronika Wessołowska

Weronika Wessołowska, reprezentantka Polski w hokeju na trawie, urodzona 25 listopada 1994 roku. Zawodniczka klubów Sparta Gniezno, Stella Gniezno, AZS Politechnika Poznańska. Swoje największe sukcesy reprezentacyjne odniosła w rozgrywkach halowych, gdzie wraz z kadrą Krzysztofa Rachwalskiego sięgała po Halowe Młodzieżowe Mistrzostwo Europy (Praga 2013 r.) Halowe Młodzieżowe Vice Mistrzostwo Europy (Praga 2015 r.) Halowe Vice Mistrzostwo Europy (Mińsk 2016 r.). Na boiskach otwartych brała udział w ME grupy „A”, w których Polska zajęła ósme miejsce (Londyn 2015 r.). Wielokrotne zdobywczyni medali Mistrzostw Polski Seniorek. Według danych FIH, na 29 czerwca 2020 roku w reprezentacji Polski seniorek Weronika Wessołowska rozegrała 73 mecze.

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone