HasłoWelten Lidewij

 

Lidewij Welten - print sceen z wywiadu
Lidewij Welten – print sceen z wywiadu

Lidewij Welten – holenderska hokeistka, urodzona 16 lipca 1990 roku w Eindhoven. Występuje na pozycji napastnika. Zawodniczka holenderskiego klubu Den Bosch. Złota medalistka IO w Pekinie w wieku zaledwie 18 lat. Od czasu Igrzysk w Pekinie, Welten zyskała opinię jednej z najbardziej ofensywnie usposobionych i najbardziej niebezpiecznych hokeistek świata. Po sukcesie w Chinach przyszły kolejne trofea. Obronione złoto IO podczas Igrzysk w Londynie w 2012 roku, podwójne Mistrzostwo Świata w Hadze i Londynie. Poczwórny złoty medal Mistrzostw Europy (2009, 2011, 2017, 2019). Przez ponad dekadę występów w kadrze narodowej Welten wywalczyła 87 goli w 212 meczach dla reprezentacji Holandii (stan na 1 lipca 2020 roku), dając ogromny wkład w utrzymywanie się reprezentacji Holandii na czele światowego rankingu od 2011 roku.

 

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone