HasłoStrykowski Marcin

 

Marcin Strykowski
Marcin Strykowski

Marcin Strykowski, urodzony 8 lutego 1979 roku w Gąsawie. Wychowanek klubu LKS Gąsawa, z którym zdobywał trzy brązowe medale MP seniorów. Większość swojej hokejowej kariery spędził w drużynie Grunwald Poznań, w której grał w larach 1999-2014. Podczas pobytu w poznańskim zespole dziewiętnaście razy sięgał po złote medale w hali i na otwartych boiskach. W trakcie rozgrywek ligowych sześciokrotnie sięgał po tytuł najlepszego strzelca MP seniorów, w tym jeden raz w barwach LKS Gąsawa. Jeden z najbardziej bramkostrzelnych polskich napastników w historii, o czym świadczy jego rekord 68 trafień w rozgrywkach ligowych w jednym sezonie.

W reprezentacji Polski Marcin Strykowski występował 114 razy, wywalczając awans na IO w Sydney, podczas turnieju rozegranego w Japonii. Uczestnik Mistrzostw Świata w Kuala Lumpur, wielokrotny uczestnik Mistrzostw Europy grupy „A” i grupy „B”.

Odznaczony przez Polski Związek Hokeja na trawie brązową, srebrną i złotą odznaką PZHT.

W swojej karierze reprezentował także barwy austriackiego Arminen Wiedeń.

Marcin Strykowski zdobywa gola w EHL przeciwko Kolosowi Sekwoja.

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone