HasłoSokół Warszawa

Założony w 2000 roku przez grupę pasjonatów, na czele z byłym dziennikarzem sportowym – Jakubem Kumochem zespół hokeja na trawie, który reaktywował tę dyscyplinę sportu w stolicy. Zawodnicy Sokoła Warszawa występowali w rozgrywkach II ligi seniorów od sezonu 2003/2004, najbliżej awansu do I ligi będąc po wzmocnieniu zespołu graczami z Wielkopolski, takimi jak: Robert Braszak, Robert Kulesza, Dariusz Markiewicz i Marcin Fabisiak.

Prezesami klubu byli kolejno Jakub Kumoch, Artur Górski. Obecnie funkcję te pełni James Ofwona, jednak Sokół Warszawa od wielu lat nie uczestniczy w rozgrywkach MP seniorów oraz innych kategorii wiekowych.

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone