HasłoŚnieżek Karol

 

Karol Śnieżek - fot. zbiory trenera
Karol Śnieżek – fot. zbiory trenera

Karol Śnieżek, urodzony 22 października 1981 roku w Toruniu. W trakcie swojej kariery zawodniczej reprezentował kluby: Bałagany Łubianka, Pomorzanin Toruń oraz AZS AWF Poznań. Z dwoma ostatnimi zdobywał medale Mistrzostw Polski Seniorów.

Karol Śnieżek wcześnie rozpoczął swoją karierę trenerską, już w 2007 roku zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów z zespołem Pomorzanina Toruń. W latach 2018-2020 jako trener drużyny Grunwald Poznań dwukrotnie zdobywał podwójne tytuły w hali i na otwartych boiskach oraz 4. miejsce podczas Halowego Klubowego Pucharu Europy w Poznaniu, rozgrywanego w 2020 roku.

Były szkoleniowiec reprezentacji Polski trenował również zespoły zagraniczne. W 2012 roku z zespołem Kampong wywalczył 4. miejsce w Halowych Mistrzostwach Holandii oraz wicemistrzostwo Holandii z zespołem U18. Głównym klubem, z jakim Karol Śnieżek pracował w tym kraju był jednak MHC Alliance Hemsteede, gdzie pracował w latach 2009-2017, przechodząc przez wszystkie szczeble szkoleniowe od trenera najmłodszych grup, do dyrektora sportowego.

Od 2007 roku Karol Śnieżek pełnił funkcję asystenta trenera kadry U-16, dochodząc do funkcji trenera kadry seniorów. Z kadrą do lat 21 wywalczył awans na Mistrzostwa Świata w San Sebastian (2009). Pracując w kadrze seniorów dwukrotnie walczył o udział w Igrzyskach Olimpijskich  (Rio de Janeiro i Tokio) – niestety bez powodzenia.

Do wyników, jakie należy wspomnieć w karierze trenerskiej Karola Śnieżka wypada dodać wygraną w ME grupy „B” w Pradze (2015), 7. miejsce w Mistrzostwach Europy grupy „A” w Boom (2013), dwa razy ósme miejsca w tych samych turniejach w Amsterdamie (2009 jako asystent i 2017 jako trener).

Największym sukcesem trenerskim szkoleniowca kadry jest wicemistrzostwo świata w hali, wywalczone w Poznaniu w 2011 roku. W Halowych Mistrzostwach Europy wraz z kadrą Karol Śnieżek zdobywał czwarte miejsca w Wiedniu (2012) i Antwerpii (2018) oraz piąte w Pradze (2014). W halowych mundialach poza wspomnianym wicemistrzostwem w Poznania, biało-czerwoni pod wodzą trenera Śnieżka planowali się dwukrotnie na siódmych pozycjach (Lipsk 2015 oraz Berlin 2018).

 

 

 

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone