HasłoSmorawiński Jerzy

Jerzy Smorawiński, urodzony 28 marca 1942 roku w Poznaniu. Działacz sportowy, były prezes PZHT (Polski Związek Hokeja na Trawie), profesor i rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W latach 1974-2000 był lekarzem reprezentacji Polski w hokeju na trawie. W tym samym czasie od 1976 pełnił funkcję członka Zarządu, a następnie wiceprezesa Związku. W latach 1991-2001 przez dwie kadencje był prezesem PZHT.

W swojej działalności hokejowej Jerzy Smorawiński angażował się również na arenie międzynarodowej, zasiadając we władzach komisji Międzynarodowej Federacji Hokeja na Trawie (FIH) oraz Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie (EHF).

W 1997 roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2011 roku Krzyżem Oficerskim.

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone