HasłoŚledziejowski Marek

Marek Śledziejowski, urodzony 5 listopada 1945 roku w Krakowie, zmarł w kwietniu 2005 roku. Silnie związany z Poznaniem i działalnością sportową. Od 1993 roku z hokejem na trawie. Były prezes klubu Pocztowiec Poznań, od 1994 roku wiceprezes PZHT. W lutym 2001 roku objął funkcję prezesa PZHT (Polski Związek Hokeja na Trawie) przejmując ją po dwóch kadencjach rządów Jerzego Smorawińskiego (Smorawiński Jerzy).

Po pięciu latach sprawowania swojej funkcji, nie kandydował na drugą kadencję ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Polski Związek Hokeja na Trawie rozgrywał Memoriał im. Marka Śledziejowskiego, upamiętniający byłego Prezesa.

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone