HasłoRataj Waldemar

Urodzony 3 marca 1986 w Gąsawie. Wychowanek klubu LKS Gąsawa. Grający na pozycji ofensywnego napastnika zawodnik w swojej karierze reprezentował takie kluby jak AZS AWF Poznań (2006-2010), Grunwald Poznań (2011-2017), LKS Gąsawa (2017-2018) oraz do chwili obecnej Warta Poznań. Sześciokrotny Mistrz Polski seniorów na otwartych boiskach i w hali. Waldemar Rataj zdobywał po jednym srebrnym medalu rozgrywek w hali i na otwartych boiskach oraz cztery brązowe krążki na otwartych boiskach.

W reprezentacji Polski seniorów wychowanek klubu z Pałuk zdobył  8 goli w 45 występach. Do największych sukcesów na arenie międzynarodowej należą 2 miejsce w ME grupy „B”, pierwsze miejsce Klubowego Halowego Pucharu Europy grupy „B”  oraz piąte miejsce Klubowego Halowego Pucharu Europy grupy „A”. Waldemar Rataj należy do niewielkiej grupy zawodników w kraju, która może poszczycić się zdobyciem medalu MP seniorów w każdym klubie, w którym występował.

Autor jednej z najpiękniejszych bramek w historii Europejskiej Ligi Mistrzów (EHL) w barwach Grunwaldu Poznań w meczu z belgijskim KHC Leuven.

Waldemar Rataj vs. KHC Leuven

Lekcja 1: Jak stać się prawdziwym lisem półkola strzałowego? W roli profesora "Waldemar Ratacz"! 🙂

Opublikowany przez Polski Hokej na Trawie Środa, 23 stycznia 2019

 

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone