HasłoPolonia Skierniewice

 

Polonia Skierniewice - herb

 

Pełna nazwa Klub Sportowy Polonia Skierniewice. Zespól powstał w 1988 roku, a jego założycielem był Edmund Klimczak. Początkowo drużyna do 1990 roku występowała pod nazwą Legion Skierniewice. Następnie klub się usamodzielnił. W początkowej fazie istnienia drużyna trenowała na boisku przy ulicy Pomologicznej 10. W kategoriach młodzieżowych występowały drużyny chłopców, następnie w latach 1995-1996 zespół uczestniczył w zmaganiach II ligi MP seniorów, a od 1998 roku w MP juniorów młodszych.

Od 2003 roku prezesem klubu został Marek Sikora. W tym samym roku Skierniewice doczekały się piłkarskiego boiska ze sztuczną nawierzchnią, warunkowo dopuszczonego do rozgrywek. W tym czasie Polonia Skierniewice dwukrotnie walczyła w barażach o awans do I ligi (2011 oraz 2014). Drużyny młodzieżowe uczestniczyły w rozgrywkach Mistrzostw Polski juniorów młodszych oraz Mistrzostwach Wojewódzkich młodzików. W tym okresie drużyny juniorów młodszych awansowały do Ogólnopolskiej Spartakiady Dzieci i Młodzieży zajmując odpowiednio:

  • 8 miejsce w Gąsawie w 2011 roku
  • 6 miejsce w Siemianowicach Śląskich w 2012 roku
  • 6 miejsce w Siemianowicach Śląskich w 2014 roku

Od 2017 roku zespół ze Skierniewic rozgrywa swoje mecze na boisku hokejowym (Stadion Skierniewice). Przy ulicy Trakcyjnej 1.

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone