HasłoPeillat Gonzalo

Gonzalo Peillat, argentyński zawodnik, urodzony 12 sierpnia 1992 roku. Gra na pozycji obrońcy, a od 2015 roku reprezentuje barwy niemieckiej drużyny Mannheimer. W 2014 roku wybrano go wschodzącą gwiazdą Międzynarodowej Federacji Hokeja. Do 2014 roku Argentyńczyk występował na swoim kontynencie, a po Mistrzostwach Świata przeniósł się do holenderskiego HGC. Występował również w prestiżowej India Hockey League. Po zdobyciu 33 goli w Hoofdklasse i zwycięstwie w klasyfikacji strzelców, przeszedł do niemieckiego Mannheimer.

Gonzalo Peillat jest brązowym medalistą Mistrzostw Świata w 2014 roku, podczas których zdobył 10 goli, zostając królem strzelców. Jego największym sukcesem jest złoty medal IO w Rio de Janeiro w 2016 roku, gdzie wraz z kadrą narodową wywalczył złoto, ponownie zostając królem strzelców turnieju. Od 2019 po konflikcie z trenerem  Germanem Orozco nie występuje w zespole Argentyny.

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone