HasłoÓsemka Tarnowskie Góry

Pełna nazwa – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry. Klub ze Śląska, założony w 1997 roku, po rozwiązaniu sekcji hokeja Kolejowego Klubu Sportowego Śląsk. UKHT Ósemka Tarnowskie Góry, jak brzmi pełna nazwa klubu, powstała 29 listopada 1997 roku. Klub został zarejestrowany w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach 20 grudnia 1997 r. Nazwa klubu wzięła się od numeru szkoły podstawowej, w której ma on swoją siedzibę.  Pierwszym prezesem został Grzegorz Cypara, po roku funkcję tą objął Władysław Czupek. W roku 1999 na prezesa wybrano Norberta Górskiego który funkcję tą sprawuje do dziś. Rok 2000 przyniósł Ósemce brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ta sama drużyna w roku 2001na hali w Toruniu zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Do kadry Młodzieżowej na Puchar Europy powołani zostali Wojciech Zimnicki i Marcin Czupek gdzie wraz z drużyną zdobywają brązowy medal. W sezonie 2002/2003 reaktywowano drużynę seniorów do rozgrywek II ligi, po trzech latach drużyna ta wywalczyła awans do I ligi i udział w Mistrzostwach Polski seniorów. w roku 2006 w Halowych Mistrzostwach Polski drużyna ta zajęła III miejsce i brązowy medal. W tym okresie Ósemka Tarnowskie Góry regularnie zdobywała medale w olimpiadach młodzieży oraz była jedną z najmocniejszych drużyn na Śląsku.

Klub wyszkolił około 250 hokeistów, w tym kilku bardzo dobrych reprezentantów Polski i trenerów, dla których wychowawcą był Stefan Karmelita.

źródło: hokejtg.com.pl
Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone