HasłoMatuszak Arkadiusz

 

Arkadiusz Matuszak, urodzony 10 lipca 1980 roku w Poznaniu. Reprezentant Polski, grający na pozycji bramkarza. Wychowanek drużyny Pocztowiec Poznań, z którą wielokrotnie sięgał po tytuły Mistrza Polski (3 na otwartych boiskach i 5 w hali). W 2005 roku rozpoczął karierę w Holandii, wyjeżdżając do drużyny Hoofdklasse – Laren. Występował tam wraz z Mirosławem Juszczakiem (Juszczak Mirosław). Poza występami w Laren, Arkadiusz Matuszak reprezentował także barwy drużyn Schaerweijde (2009-2018) oraz Phoenix (do dnia dzisiejszego – inf. z 11 maja 2020 roku – przyp. red.).

Z zespołem Schaerweijde wywalczył między innymi awans do Hoofdklasse.

Poza karierą zawodniczą od wielu lat Arkadiusz Matuszak jest cenionym trenerem bramkarzy w Holandii.

W 132 meczach w barwach reprezentacji seniorów Polski wychowanek Pocztowca występował w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostwach Europy, turniejach Champions Challenge gdzie udało mu się dojść do półfinałowego etapu rozgrywek w Antwerpii, w 2015 roku. W początkach swojej kariery regularnie rozgrywał mecze w kadrach U-18 oraz U-21.

 

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone