HasłoLipska Małgorzata

Małgorzata Lipska, polska hokeistka urodzona 5 grudnia 1963 roku w Brzegu. Reprezentantka Polski, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (1980 rok). Reprezentantka klubu Rolnik Nysa (1979-1984), z którym trzykrotnie sięgała po srebrny medal MP seniorek i dwukrotnie po srebrne medale w hali. Dzięki występom w zespole z Nysy awansowała do reprezentacji olimpijskiej. Od 1984 zawodniczka AZS Katowice, z którym wywalczyła dwa złote medale MP seniorek i dwa złote medale HMP seniorek.

W reprezentacji Polski rozegrała 69 spotkań, zdobywając osiem goli. Reprezentowała także barwy niemieckiego Berliner Hockey Club, gdzie w 1997 roku zakończyła karierę sportową.

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone