HasłoKotulski Dominik

Dominik Kotulski - fot. Pawel Siczynski
Dominik Kotulski – fot. Pawel Siczynski
Dominik Kotulski, urodzony 28 listopada 1996 roku,  reprezentant Polski. Do dnia 29 czerwca 2020 roku według FIH ma na swoim koncie 51 występów w kadrze narodowej. Do najważniejszych turniejów Dominika Kotulskiego należą turniej 2 rundy Hockey Series w Bhubaneswarze (Indie), udział w turnieju Azlan Shah Cup (2019), zwycięstwo w 1. rundzie Hockey Series w Gnieźnie (najskuteczniejszy strzelec reprezentacji Polski w tym turnieju, z siedmioma trafieniami na koncie) oraz udział w Mistrzostwach Europy grupy „A” w Amsterdamie (2017). Wcześniej reprezentant polskiej młodzieżówki, z którą brał udział między innymi w ME Juniorów w belgijskim Waterloo (2014).
Na krajowych boiskach w barwach Grunwaldu Poznań (Grunwald Poznań) wywalczył podwójne Mistrzostwo Polski w sezonie 2017/2018. Reprezentował również barwy klubu w rozgrywkach EHL w Barcelonie. Rok wcześniej brązowy medalista MP Seniorów w barwach drużyny LKS Gąsawa.
Poza granicami naszego kraju Dominik Kotulski reprezentował barwy drużyn Royal Wellington (206/2017) A.M.H.C. Rood Wit (2015/2016) oraz V.M.H.C Cartouche (2018-2020), gdzie trenował także zespół U-18.

 

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone