HasłoJuszczak Mirosław

Juszczak Mirosław – urodzony 30 kwietnia 1981 roku w Żninie. Około 200-krotny reprezentant Polski, który w meczach kadry seniorów zdobył 64 bramki. Wychowanek LKS Rogowo, najbardziej kojarzony w Polsce z występów w Pocztowcu Poznań, przekształconego w AZS Politechnikę Poznańską, której barwy Mirosław Juszczak reprezentował po powrocie w Holandii. W Holandii wychowanek klubu z Rogowa reprezentował zespół Laren, notując 18 bramek na najwyższym szczeblu rozgrywkowym (Hoofdklasse) oraz 29 goli w drugiej lidze (Overganklasse).

Największe sukcesy Mirosława Juszczaka to pięciokrotny tytuł Mistrza Polski Seniorów z Pocztowcem Poznań, II miejsce w Klubowym Pucharze Europy oraz występy na najwyższym szczeblu rozgrywek w Holandii w Hoofdklasse.

Brat innego utalentowanego hokeisty – Zbigniewa Juszczaka.

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone