HasłoGenestet Hugo

Hugo Genestet na dopingu / fot: print screen Youtube
Hugo Genestet na dopingu / fot: print screen Youtube

Hugo Genestet – francuski hokeista, urodzony 2 marca 1990 roku. Jeden z czołowych zawodników reprezentacji Trójkolorowych. Zawodnik belgijskiego klubu Waterloo Ducks – jednego z najmocniejszych klubów świata. Wcześniej reprezentował barwy drużyn Saint Germain, którego jest wychowankiem i grał w nim do 2014 roku, Leuven (2014-2016), Saint Germain (2016-2018), Daring (2018-2019) oraz Waterloo Ducks do 2020 roku. Zrezygnował z gry w klubie, po dwóch pozytywnych próbkach, które pobrano po finale Halowych Mistrzostw Belgii i wykazały w jego organizmie dwukrotnie obecność kokainy, za co grozi mu do 4 lat zawieszenia.

Jeden z czołowych zawodników reprezentacji Francji. W barwach Trójkolorowych rozegrał od 2010 roku niespełna 170 spotkań, zdobywając w nich 29 bramek (stan na 2 lipca 2020 roku). Kapitan reprezentacji Francji uczestniczył między innymi w Mistrzostwach Świata w Londynie (2018).

Wielokrotnie rozgrywał mecze przeciwko reprezentacji Polski.

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone