HasłoDutkiewicz Tomasz

Tomasz Dutkiewicz podczas HMŚ w Poznaniu (2011)

Tomasz Dutkiewicz, urodzony 1 września 1980 roku w Poznaniu.Gracz Grunwaldu Poznań. Wielokrotny reprezentant kraju, który swoją hokejową karierę rozpoczął w 1988 roku. W swojej karierze zawodnik ze stolicy Wielkopolski wywalczył 18 złotych, 6 srebrnych medali Mistrzostw Polski na otwartych boiskach oraz 11 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski. 4 lipca 2020 roku rozegrał swój ostatni finał MP seniorów, przyczyniając się do wygranej Grunwaldu Poznań nad Pomorzaninem Toruń.

Na arenie międzynarodowej do sukcesów Tomasza Dutkiewicza należy zaliczyć 3 miejsce w Klubowym Pucharze Europy z 1997 roku wywalczonego w Reading.

Hokeista z Poznania ma na swoim koncie także 21 występów i 20 bramek w zmaganiach EHL (Eurohockey League).

1:25 – gol Tomasza Dutkiewicza w meczu z irlandzkim Glenanne podczas turnieju EHL w Terrasie.

W reprezentacji Polski Tomasz Dutkiewicz odnotował 158 występów, zdobywając w nich 59 bramek. Medale reprezentacyjne Tomasza Dutkiewicza to 3 miejsce HME do lat 21 w Goeteborgu, srebrny medal HME w Eindhoven (2006) oraz dwa srebrne medale Halowych Mistrzostw Świata (2007 – Wiedeń i 2011 – Poznań).

fot: zbiory zawodnika

 

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone