Hasłode Goede Eva

 

Eva de Goede - fot: print screen z filmu
Eva de Goede – fot: print screen z filmu

Eva de Goede, urodzona 23 marca 1989 roku w Zeist hokeistka. W swojej karierze wywalczyła dwa złote medale Igrzysk Olimpijskich w latach 2008 i 2012 oraz dwa złote medale Mistrzostw Świata podczas zmagań w 2008 i 2012 roku. Do tego dochodzi niezliczona liczba trofeów na mniejszych imprezach, co czyni ją czołową postacią kadry Holandii, która zdaniem wielu jest po prostu najlepszą drużyną świata. De Goede była także zwyciężczynią plebiscytów na hokeistkę roku 2018 i 2019. Obecnie reprezentuje barwy występującego w Hoofdklasse klubu Amsterdam HC.

W swojej karierze zawodniczka 240 razy występowała w reprezentacji Holandii pomimo przerwy, jaką zrobiła sobie w 2017 roku. Potrzebowała czasu na psychiczne i fizyczne dojście do optymalnej formy [inf na 22 października 2020 roku].

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone