HasłoCzajka Jerzy

Jerzy Czajka, urodzony 11 października 1942 roku w Poznaniu. Hokeista, trener. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Monachium. Zawodnik grający na pozycji pomocnika. Od 1950 roku hokeista klubu Warta Poznań. Swój inauguracyjny występ na najwyższym szczeblu rozgrywek w kraju odnotował w 1950 roku. W latach 1963-1975 dziesięciokrotnie sięgał po złoty medal MP seniorów. W reprezentacji narodowej rozegrał 36 spotkań, zdobywając 3 bramki. Uczestnik Mistrzostw Europy w 1970 roku.

Po zakończeniu kariery hokejowej poświęcił się pracy trenerskiej. Pracował w klubie Pocztowiec Poznań, z którym zdobywał Mistrzostwo Polski. Pełnił również funkcję trenera kadry narodowej. Miał okazję prowadzić drużynę narodową w 25 spotkaniach. Jego bilans to 15 wygranych, 7 remisów i 3 porażki. Jerzy Czajka prowadził również reprezentację młodzieżową oraz współpracował z trenerem Markiem Cichym (Cichy Marek) podczas Mistrzostw Świata w Bombaju, w 1981 roku.

W 1976 doceniono działalność Jerzego Czajki dla sportu, odznaczając go medalem „Zasłużony dla Sportu”.

Od początku XXI wieku, związany z klubem Swarek Swarzędz.

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone