HasłoBlaszkiewicz Alicja

Polska bramkarka, urodzona 23 listopada 1993 roku w Poznaniu, zawodniczka Pocztowca Poznań, AZS Politechniki Poznańskiej, hiszpańskiego Alcala La Real Hockey Club, francuskiego Douai Hockey Club oraz belgijskich klubów Royal Antwerp Hockey Cub oraz KHC Dragons. Przez krótki czas hokeistka Arminen Wiedeń.

W barwach poznańskich klubów Alicja Blaszkiewicz zdobywała medale Mistrzostw Polski oraz Halowych Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Największe sukcesy zagraniczne hokeistki to tytuł najlepszej bramkarki ligi hiszpańskiej w sezonie 2012/2013, awans do ekstraklasy francuskiej z Douai Hockey Club oraz Mistrzostwo Belgii w barwach Royal Antwerp Hockey Club w sezonie 2014/2015.

Od sezonu 2020/2021 jest grającą trenerką Orientu II Łozina.

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone