Na luzieRozgrywki seniorek i seniorów61 tysięcy osób zobaczyło Finał Pucharu Polski

2020/07/07by Mateusz Gotz

Bardzo pozytywne dane dotyczące oglądalności finału Terravita Pucharu Polski, pomiędzy AZS AWF Poznań, a LKS Gąsawa. Jak udało nam się dowiedzieć w szczycie oglądalności mecz śledziło 61 tysięcy osób!

O dane dotyczące oglądalności finałowego spotkania Pucharu Polski, transmitowanego w niedzielę przez TVP Sport zapytaliśmy biuro prasowe Telewizji Publicznej. Średnia oglądalność meczu wyniosła 14,5 tysiąca osób. Podczas trwania spotkania, udział TVP Sport w rynku telewizyjnym w Polsce wyniósł 0,18%. Średnia widownia kanału 5 lipca wyniosła 25,5 tysiąca widzów, co dało 0,40% udziału w rynku. Dla porównania, możemy powiedzieć że tego dnia najwięcej osób obejrzało powtórkę programu „Retro TVP SPORT” z meczem piłkarskich MŚ 1974 Polska – Brazylia: 90,1 tys. widzów, udz. 0,71%.

Po pandemii koronawirusa kanały sportowe powoli odrabiają straty. Historycznie TVP Sport w trakcie transmisji ze skoków narciarskich oglądało nawet milion osób. Po odmrożeniu sportu najlepszy wynik osiągnęła transmisja z finału Pucharu Włoch – Napoli – Juventus. 17 czerwca przed telewizorami zasiadło 330 tysięcy widzów.

Warto dodać, że transmitowany 5 lipca o godzinie 15:10 finał Pucharu Polski w hokeju na trawie miał sporą konkurencję. Rywalizował między innymi z pierwszym w sezonie wyścigiem Formuły 1, meczami La Liga, Premier League i 1. ligi polskiej w piłce nożnej, jak również studiem przed meczem Ekstraligi Żużlowej.

Puchar Polski powędrował w ręce AZS AWF Poznań. Drużyna ze stolicy Wielkopolski pokonała LKS Gąsawa 4:1. Więcej informacji o meczu znajdziecie tutaj.

 

 

źródło: biuro prasowe TVP
fot.: Wojciech Nowakowski/Prohokej.pl

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone