Na luzie50 dni Marleny Rybachy

2020/05/07by Mateusz Gotz

Epidemia koronawirusa, która ogarnęła świat, wymusiła na naszych sportowcach konieczność modyfikacji planów treningowych. Swoje przygotowania do sezonu postanowiła pokazać światu czołowa polska hokeistka, Marlena Rybacha, która codziennie, przez ostatnie 50 dni relacjonowała w mediach społecznościowych, w jaki sposób przygotowuje się do rozgrywek i dba o formę.

Zawodniczka holenderskiego Oranje Rood, która ostatnio przedłużyła kontrakt z klubem z Eindhoven o kolejne trzy lata, podzieliła się swoimi niełatwymi treningami, zachęcając zarówno hokeistów, jak i pasjonatów sportu, do trenowania razem z nią. Relacjonowane codziennie w zakładce „relacje” na oficjalnym koncie zawodniczki treningi, cieszyły się sporą popularnością.
Wszyscy zainteresowani mogli poprawić przygotowanie fizyczne, siłę oraz szybkość. – Czasem ludzie piszą do mnie z pytaniami czy dają znać o tym, że trenują razem ze mną. To bardzo miłe – przyznaje występująca w holenderskim zespole zawodniczka.  Główną motywacją do podzielenia się swoimi metodami treningowymi, była dla Marleny Rybachy chęć pokazania, w jaki sposób prawidłowo wykonywać różnego rodzaju elementy ćwiczeń. – Czasem zdarza się, że ludzie źle wykonują ćwiczenia. W całym 50-cio dniowym cyklu można znaleźć praktycznie cały sezon przygotowawczy. Cieszę się, że mogło to komuś pomóc – relacjonuje zawodniczka Oranje Rood.
Jak przyznaje sama zainteresowana proces przygotowań nie był łatwy i okazał się wyczerpujący nawet dla czołowej hokeistki świata. – Czas na trochę oddechu. Naładowanie mentalne i fizyczne akumulatorów i powrót do gry ze świeżością i siłą – napisała na swoim koncie Marlena Rybacha.

 

MG / fot: zbiory zawodniczki

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone